herb_lutomiersk.png

Dotacja na budowę oczyszczalni – Gmina Lutomiersk

Od dnia 1 czerwca 2016 do dnia 31 sierpnia 2016 r. lub do wyczerpania limitu środków, rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Lutomiersk.

Kalendarium targów 2016

KWIECIEŃ
Lubdom, Lublin, 01-03.04.2016 – stoisko nr 326, hala C
SIBEX 2016, Sosnowiec, 01-03.04.2016
Building Solutions, Warszawa, 15-17.04.2016
Bud-Gryf, Szczecin, 15-17.04.2016

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informujemy, że na zapytani ofertowe Nr ZO/1/12/2015 wpłynęło ofert – 1. Zgłoszona oferta spełniała kryteria formalne i merytoryczne zapytania ofertowego wobec tego została rozpatrzona pozytywnie. Wykonawcą projektu został: Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Łodzi 90-364 ul Tylna 3, będące instytutem Polskiej Akademii Nauk.

Zapytanie ofertowe nr ZO/1/12/2015

Firma Zielone Oczyszczalnie rozszerza swoje usługi o rekultywację zbiorników wodnych i ich ochronę przed eutrofizacją. W związku tym ogłaszamy konkurs na opracowanie filtra biotechnologicznego.

pokrywa_feliksnavis

Przydomowe oczyszczalnie ścieków a zmiany w Prawie Ochrony Środowiska

2016 r. przyniesie wielkie zmiany w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszystkie przydomowe oczyszczalnie, które nie oczyszczają ze sprawnością ponad 90 % w wielu miejscach nie będą mogły być stosowane.

oczyszczalnia_feliksnavis

Zgłoszenie oczyszczalni – stan prawny na listopad 2015

Zgłoszenie zamiaru budowy oczyszczalni jest wymagane jeśli wydajność oczyszczalni przydomowej nie przekracza 7,5m3/dobę. Jakie musimy wykonać kroki jeśli chcemy zbudować oczyszczalnię przydomową?

paragraf

Budowa przydomowej oczyszczalni a zapisy w Planach Zagospodarowania

Zdecydowaliśmy się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Często napotykamy ograniczenia w zapisach w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. W tym artykule udowadniamy, że urzędnicy są po prostu w błędzie.

skarbonka

Biologiczna oczyszczalnia – czy się opłaca?

Kupiliśmy działkę i zamierzamy budować dom, albo mamy już dom z szambem i bez przerwy wzywamy „szambelanów” do jego wybierania. Zaczynamy zastanawiać się, a może by tak zainstalować biologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków ? Ale czy to się nam opłaca ?

Wybór przydomowej oczyszczalni ścieków a przepisy unijne.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków  stały się popularną alternatywą innych sposobów pozbywania się ścieków. Tylko czy każda oczyszczalnia jest dobra? Czy twoja oczyszczalnia spełnia wymogi odnośnie oczyszczalni przydomowych? Czy wiesz jakie to są wymagania?   Obecnie przepisy regulujące kwestie oczyszczalni są bardzo łaskawe. Wystarczy ograniczyć o 50 % zawiesinę i zredukować materię biologiczną o 25% i już możemy wypuszczać ściek do ziemi. Czyli na dobrą sprawę nic nie musimy robić – wystarczy, że do szamba włożymy rurki drenarskie, które zakopiemy w ziemi i już mamy gotową drenażową…